CVUM v médiích

V Roztokách se budou vyvíjet nové motory pro auta

Skoro 200 milionů korun dostane jako dotaci od Ministerstva školství Centrum vozidel udržitelné mobility (CVUM) v Roztokách u Prahy. Vědci se v něm budou zabývat vývojem, testováním a inovací motorů. Za projektem stojí České vysoké učení technické (ČVUT) a měl by navázat na základy výzkumného centra Josefa Božka. Jak agentuře ČTK řekl vedoucí CVUM Bohumil Mareš, je projekt kromě hlavních výzkumných cílů rovněž zaměřen na zvyšování počtu vědeckých pracovníků v oboru.  Do spolupráce by se kromě současných partnerů, jimiž jsou fakulty ČVUT a společnost TÜV SÜD Czech, mohly zapojit také další podniky a výrobní firmy. Více zde.

Zdroj: 13.12.2010, www.aktualne.cz

První zkušebna automobilů pro 21.století

Pod jednou střechou budovy Vědecko-Technického Parku (VTP) bude soustředěna výzkumná a vývojová kapacita špičkových odborníků českých vysokých škol, výzkumných a vývojových ústavů, státních zkušeben a dalších subjektů. K těm nejvýznamnějším patří Fakulta strojní a Fakulta elektrotechnická
ČVUT v Praze a TŰV-SŰD (UVMV) CZ. Program Centra vozidel udržitelné mobility (CVUM) navazuje na deset úspěšných let Výzkumného centra Josefa Božka (VCJB) Strojní fakulty ČVUT v Praze. Více zde.

Zdroj: 15.3.2012, www.mmspektrum.com

 

Laboratoř převodů a elektrických pohonů

Dne 13. června 2012 se uskutečnilo slavnostní otevření Centra  vozidel udržitelné mobility Josefa Božka. Toto centrum bylo vybudováno v rámci projektu „Pořízení technologie pro Centrum vozidel udržitelné mobility“ podporovaného dotací z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace a je umístěno v budově Vědecko-technického parku Roztoky u Prahy. Více zde.

Zdroj: 24.7.2012, www.vues.cz

 

Automobilní budoucnost začíná u Prahy

Centrum vozidel udržitelné mobility Josefa Božka patří mezi elitní výzkumná pracoviště světové úrovně. V září se při příležitosti mezinárodní konference o výzkumu spalovacích motorů KoKa 2012 prostory tohoto jinak nepřístupného výzkumného centra na jeden den mimořádně otevřely i jejím účastníkům. Více zde.

Zdroj: 17.11.2012, www.techmagazin.cz

 

 

 

Autosympo 2013: Legislativa, vývoj, výroba i praktické využití alternativních pohonů

Roztoky u Prahy se ve dnech 30. – 31. října staly dějištěm odborné konference Autosympo 2013. Pořadateli a odbornými garanty byli Česká automobilová společnost, ČVUT v Praze – Fakulta strojní a Asociace NGV. Více zde.

Zdroj: 4.11.2013, www.hybrid.cz

 

Fakulta strojní ČVUT vyvíjela dvoutaktní naftový motor

V Ústavu automobilů, spalovacích motorů a kolejových vozidel Fakulty strojní ČVUT vznikl pod vedením prof. Jana Macka dvoutaktní naftový motor, jehož prototyp v prosinci představila automobilka Renault. Vývoj motoru probíhal od ledna 2010 do června 2014 v rámci evropského projektu Powerful. Tým vědců pracoval na návrhu plnicí skupiny motoru a vyvíjel turbodmychadlo a mechanicky hnané dmychadlo. Více zde a zde.

Zdroj: 14.1.2015, www.technickyportal.cz, 15.1.2015, www.prumysl.cz

 

http://www.czechinvest.org/roztoky-u-prahy-se-staly-centrem-alternativnich-pohonu

https://www.mkcr.cz/novinky-a-media/parovuz-josefa-bozka-po-200-letech-opet-v-pohybu-4-cs304.html

http://auto.idnes.cz/dvoutaktni-dvouvalec-turbodiesel-d5f-/automoto.aspx?c=A150108_091114_automoto_fdv

http://www.strukturalni-fondy.cz/cs/Informace-o-cerpani/Mapa-projektu/Projekty/5-OP-Vyzkum-a-vyvoj-pro-inovace/5-2-Regionalni-VaV-centra/Porizeni-technologie-pro-Centrum-vozidel-udrziteln

 

tvorba internetových stránek, grafické práce - LUDdesign